Mafie

Kdo získá vládu nad městem?

MAFIE je psychologická hra s detektivním dějem na motivy legendární deskovky. Proti sobě stojí dvě skupiny – organizovaná menšina (mafie) a neorganizovaná většina (civilní obyvatelé). Kdo získá vládu nad městem? Součástí hry je stylová atmosféra a rekvizity, které vás naplno vtáhnou do děje.

Proč hrát?

  • hra spojí za jedním stolem spolupracovníky různých postavení, věku, ambicí, temperamentů a pohlaví
  • hra učí vyjadřovat svůj postoj a projevovat vůdcovské kvality
  • hra pomáhá utvářet či posilovat pracovní týmy
  • celou hrou provází profesionální moderátor

Hraje se u stolu. Role hráčů jsou vybírány pomocí speciálních karet, které moderátor rozdá náhodně. Hra se skládá z „nočního“ období, kdy mafie provádí akce a „dne“, kdy civilní obyvatelé se snaží dopátrat – Kdo je kdo. Moderátor oznamuje všechny události, ke kterým došlo v noci (kdo zemřel, koho lékař ošetřil atd.). Mrtví hráči vypadnou ze hry. Během dne hráči diskutují, kteří z nich mohou být „nepoctiví“ a zapojeni do mafie. Hra pokračuje, dokud jeden z klanů nezvítězí – poctiví spoluobčané nebo mafie. Průběh hry je velice dramatický a emotivní.

Kam se MAFIE hodí?

Doba trvání: 2 hodiny
Počet hráčů: 8-20
Dress code: „mafie“

Hra je zajimává i s divadelního hlediska. Jako divák uvidíte během hry, jak hrají vaši kolegové nebo přátelé (kdo jak lže, manipuluje, manévruje za daných okolností).

Možnost pořízení záznamu anebo i live streaming