Týmy, které hrají únikové hry se skládají z různých typů hráčů a jsou různorodé. My pro Vás máme výčet těch asi nejvíce obvyklých typů hráčů, se kterými se setkáváme.
Noob
Jde o hráče, pro kterého jsou únikovky novou záležitostí a doprovází je otázky jako: „A co je cílem hry? Pustíte nás když neutečeme? My jsme poprvé, vůbec nevíme co čekat… A vy nás vidíte? A jak poznáme co máme dělat?” Snadno se nadchnou pro úkoly a jejich útěk v časovém limitu pro ně znamená absolutní výkon.
Brouk pytlík
Všechno zná, všechno ví a sahá hladově po vysílačce v rukách operátora, který nestihl ani doříct, jak funguje. Zpravidla to bývá nejhlučnější hráč týmu, který rád skáče do řeči nejen hráčům, ale i operátorovi. Při vysvětlování pravidel má na vše odpověď: „Jasně, klasika, to známe… jdeme na to.” Bohužel, ne vždy mají tito hráči ve všem pravdu a ačkoli se to může zdát zlé, operátoři milují, když můžou právě těmto hráčům říci, že se mýlí a nemají pravdu.
Strašpytlík
„Já vám říkám, že na žádné SAW s vámi nejdu,” znělo ještě před pár hodinami v rozhovoru a nyní dotyčný sedí svázaný a nemůže se hýbat. Určitě má většina z vás v týmu spoluhráče, který vždy odmítá jít na jakoukoliv strašidelnou únikovku, ale stejně na ni vždy s Vámi skončí. Je to člověk, který dělá hru o to zábavnější díky náhodným a upřímným reakcím na všechno, co se děje kolem.
Ničitel
Ničitelé jsou vždy rozhodnutí, že hru pokoří, ať to stojí co to stojí. Jsou jako tank, který se valí po místnosti, zapomíná na pravidla a hledá skulinky ve hře, které by běžného hráče nenapadlo zkoumat. Výhodou těchto hráčů je, že nám pomáhají zlepšovat se a nalézají chyby, nedostatky, které běžné oko nevidí. Taky je to ale přesně ten hráč, který bude hledat způsob, jak do trojúhelníkové zdířky narvat čtverec.
Velitel
Hráč, který se snaží udržet věci pod kontrolou a převzít kontrolu nad celou hrou. Dívá se vpřed a jediné co vidí, je vítězství. Nedůležité věci ho nezajímají a to včetně (bohužel) zábavy. Potřebuje vědět o všem, co se v místnosti děje a nic mu nebrání aby zvýšil hlas. Občas díky němu vzniká v místnosti dusno, ale občas pomáhá sdružit tým a společnými silami překonat výzvy.
Bokovka
Za bokovku se dá označit hráč, který neprojevuje během hry příliš mnoho emocí. Postává bokem. V hloučku je to ten, co stojí úplně vzadu, jakoby nepotřeboval ani vědět, co se děje. Ale! Tenhle hráč tiše pozoruje vše a všechny. V hlavě mu šrotují všechny kolečka, která zpracovávají informace. Často vyřeší nějakou hádanku bez toho, aniž by si ho někdo všiml a nebo prohodí z ničeho nic geniální nápad, který posune tým dál.
Poznali jste sebe nebo své přátele? Jaký typ byste ještě doplnili?